رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

1. کاشت مو به روش fit -FUE

شروع موضوع توسط somayeh ‏13/2/17 در انجمن کاشت مو

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. somayeh

  somayeh مدیر

  در این روش نیز پیوند گرافت ها به سطح ناحیه پذیرنده انجام می پذیرد. با این تفاوت که در برداشتن گرافت ها نیازی به برداشتن نوار پوستی نمی باشد و گرافت ها به صورت مستقیم به شکل دسته های 1 تا 4 تایی مو از ناحیه اهدا کننده توسط پانچ هایی ریز و نازک جدا می شوند و پس از آن در ناحیه پذیرنده پیوند داده می شوند. این روش به دلیل کم خطر بودن و احتمال کنتر به وجود آمدن جای زخم و اسکار به دلیل استفاده کمتر از بخیه، روش موثرتر یو مورد قبولتری است و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
  ar4-3776.jpg
  گرافت ها از ناحیه اهداکننده جدا می شوند و درناحیه پذیرنده پیوند زده می شوند. در بعضی موارد گرافت ها بلافاصله پیوند زده نمی شوند. در این مواقع برای حفظ گرافت ها و جلوگیری از ازبین رفتن آنها، گرافت ها را در محلول های مغذی قرار می دهند که مانع از خشک شدن ریشه مو و در عوض تقویت آن می شود تا در فرصت مناسب پیوند انجام پذیرد.

  این روش غالبا به صورت دستی توسط پزشک متخصص انجام می پذیرد. امروزه دستگاهی به نام S.A.F.E.R که مخفف Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation است برای انجام پیوند استفاده می شود. این دستگاه با استخراج گرافت ها از ناحیه اهدا کننده توسط ساکشن و پیوند آنها در ناحیه پذیرنده و کاشت مو، روش موثرتری می باشد. چراکه از ایجاد هرگونه زخم و بخیه ای در این روش جلوگیری می شود و درنتیجه جای زخم و اسکاری در نهایت باقی نخواهد ماند.

  این روش در کل از روش fut کم خطرتر می باشد و دوره درمان کمتری را نیاز دارد. همچنین درد و ناراحتی حین عمل نیز برای بیمار کمتر می باشد. به همین دلیل امروزه این روش از اولویت های کاشت مو در سر، به خصوص کاشت مو در نواحی کوچک و حساس همچون ابرو می باشد
   
 2. kalameh

  kalameh عضو گروه

  روش FIT

  Follicular Isolation Techniqueیا FIT در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این روش از تکنیک دونه دونه برداشتن و دونه دونه کاشتن با استفاده از دستگا ه هندپیس یا هلدر دستی انجام می‌شود. این روش یکی از جدیدترین روش‌های کاشت موی طبیعی در علم پزشکی و زیبایی در نظر گرفته شده است. از قسمت پشت سر که عاری از هرمون ریزش و یا ژن ریزش مو است برداشت شده و کاشته می‌شود از این روش برای افرادی که دارای موهایی با تراکم کم هستند یا قسمت طاسی در پشت سر یا (ورتکس) دارند در نظر گرفته می‌شود.

  این تکنیک تعدادی برابر با ۴۰۰۰–۶۰۰۰هزار تار موی یا ۲۰۰۰گرافت قابل برداشت در اختیار پزشک قرار می‌دهد که هر گرافت برداشت شده چند شاخه‌ای بوده(۲–۶)تار مو در هر گرافت که متناسب با ژن بیمار برداشت می‌شود و جز یکی از پرتراکم‌ترین کاشت‌ها محسوب می‌شود.
   
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - کاشت روش fit
 1. moein.data
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  632
 2. rezadehghan
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  472
 3. rezadehghan
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  382
 4. somayeh
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  1,062
 5. somayeh
  پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  1,495