رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند؟

شروع موضوع توسط soheil ‏30/1/17 در انجمن تزریق بوتاکس

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. soheil

  soheil مشاور

  چه کسانی مجاز به تزریق بوتاکس نیستند؟

  افرادی وجود دارند که به بوتاکس آلرژی دارد ولی این موضوع را نمی‌دانند این آلرژی می‌تواند باعث سفت، قرمز و ملتهب شدن ناحیه تزریق شود و یا فرد را دچار ضعف عضلات کلی بدن، تنگی نفس و... کند که این موارد دوم البته نادر است و کم پیش می‌آید.

  قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

  مبتلایان به بیماری‌های اتوایمیون بهتر است این افراد تزریق نکنند. همچنین افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین استفاده می‌کنند، این افراد برای این‌که در بازه بعد از تزریق دچار عارضه‌ای نشوند باید یک هفته قبل از تزریق از این داروها استفاده نکنند.

  در تزریق باید دقت شود

  تزریق بوتاکس باید هر 4 تا 6 ماه انجم شود ولی سعی کنید قبل از این‌که تزریق قبلی اثر خود را از دست دهد تزریق بعدی را انجام دهید.

  به شایعاتی که درباره تزریق زیاد بوتاکس و فلج شدن عضلات توجه نکنید زیرا واقعیت ندارند. البته باید پزشکان بوتاکس را برای درمان بهتر با دوز مناسب تزریق کنند.

  تزریق بوتاکس در بارداری

  در زمان بارداری و شیردهی نیز بهتر است بوتاکس استفاده نشود حتی توصیه می‌شود از 3 ماه قبل از بارداری مصرف بوتاکس قطع شود.

  کار را به متخصصان بسپارید

  اگر بوتاکس در نقاط صحیح تزریق شود، دوز دارو مناسب نباشد، دارو زیادی رقیق‌شده باشد و پخش شود، نقاطی که تزریق می‌شود فشار و ماساژ داده شود یا اگر از داروهای تقلبی و غیراستاندارد استفاده شود و تزریق به‌وسیله افراد غیرمتخصص انجام شود، احتمال عارضه دارد وگرنه بوتاکس عارضه‌ای ندارد.