رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

پرسش و پاسخ های رایج درباره ایمپلنت

شروع موضوع توسط anahel ‏30/12/17 در انجمن زاویه دار کردن فک و صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. anahel

  anahel عضو گروه

  پرسش و پاسخ های رایج درباره ایمپلنت
  ایمپلنت چیست؟


  ایمپلنت یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است تا در ضمن داشتن حداکثر سازگاری با بدن بیشترین مقاومت را در برابر نیروهایی که باید تحمل کند داشته باشد.بخشی که داخل استخوان فک قرار می گیرد حکم پایه و ریشه از دست رفته را خواهد داشت و پس از همجوشی با استخوان فک یا osseointegration
  امکان اتصال روکش و قطعات پروتزی بر روی ان امکانپذیر می شود.
  جراحی ایمپلنت نیاز به بیهوشی دارد؟

  این عمل بسیار ساده بوده و نیاز به بیهوشی عمومی ندارد.بیحس موضعی که در درمانهای دندانپزشکی استفاده می گردد برای اینکار کفایت می کند
  جراحی ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

  قرار دادن هر ایمپلنت به روش پانچ در کمتر از ۱۵ دقیقه صورت می پذیرد یعنی گاها از پرکردن یک دندان سریعتر انجام می شود.
  آیا ایمپلنت خراب می شود؟

  ایمپلنت پوسیده نمی شود.بنابراین مهمترین عامل خراب شدن دندانها در مورد ایمپلنت بی معنی است.اگر ایمپلنت یکسال از عمرش بگذرد و بطریق صحیح و علمی کار شده باشد و از ایمپلنتهای با کیفیت خوب استفاده شده باشد به جرات می توان از ان بعنوان یک درمان مادام العمر نام برد.
  چه تعداد ایمپلنت برای کسی که بی دندانی کامل است لازم می باشد؟

  – در صورتیکه نیاز به ۱۴ دندان ثابت در هر فک باشد ۸ ایمپلنت لازم است.
  – در کسانیکه با ۱۲ دندان در هر فک راضی هستند که اکثرا هم همین تعداد کفایت می کند ۶ ایمپلنت در هر فک گذاشته می شود.
  آیا درمان ایمپلنت محدودیت سنی دارد؟

  حداقل سن مجاز برای درمان ایمپلنت ۱۸ سال است زیرا تا ان موقع رشد استخوانها در جریان بوده و متوقف وثابت نشده است.
  حداکثر سنی برای افراد جهت درمان ایمپلنت وجود ندارد و تا حتی ۱۰۰ سالگی هم می توان از ایمپلنت برای قرار دادن دندان ثابت استفاده کرد.
  چقدر بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت گذاشت؟


  اصولا بهتر است که ایمپلنت همزمان وبلافاصله بعد از کشیدن دندان گذاشته شود تا نتیجه کار بهتر شده و تحلیل استخوان بعد از کشیدن دندان به حداقل برسد . این در صورتیست که دندان فاقد چرک فعال باشد.در صورتیکه دندان چرک فعال داشته باشد باید پس از مصرف کردن یک دوره انتی بیوتیک بعد از کشیدن و سپری شدن یک ماه جهت ایمپلنت مراجعه نمود.
  آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

  میزان درد پس از ایمپلنت بستگی بسیار به روش قرار دادن دارد و در صورتیکه از روش پانچ یا flapless جهت قرار دادن ایمپلنت استفاده شود فرد هیچگونه دردی را پس از عمل احساس نکرده یا بسیار ناچیز خواهد بود.بعبارتی دیگر روش پانچ افرادی را که بعلت ترس از درد ایمپلنت انرا انجام نمی داده اند پس از یکبار تجربه این روش انها را راقب به انجام ایمپلنتهای بعدی می سازد.
  ایمپلنت یا بریج دندانی؟


  بطور حتم ایمپلنت بهتر از بریج دندانی جهت جایگزینی دندانها است زیرا که برای ایجاد بریج دندانی بایست حداقل دو دندان سالم مجاور تراش بخورد که در صورتیکه این دندانها عصب کشی نشده باشند کاری اشتباه و در جهت تضعیف آنهاست.
  امروزه با توجه به در دسترس بودن ایمپلنتهای خوب با قیمت مناسب که برابر با بریج دندانی می شود انتخاب بریج دندانی عملی اشتباه است.
   
  آخرین ویرایش: ‏1/1/18