رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی

شروع موضوع توسط dermo ‏24/9/21 در انجمن عمل بینی-جراحی بینی

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. dermo

  dermo عضو گروه

  عمل جراحی بینی یکی از پنج عمل جراحی است که بیشتر از بقیه عمل ها بر روی افراد متقاضی انجام می شود. در طول درمان، یک جراح پلاستیک وضعیت غضروف و استخوان بینی را اصلاح می کند تا به این ترتیب ظاهر مورد نظر بیمار برای بینی خود را ایجاد نماید. برای زنان و مردانی که از اندازه و ظاهر بینی خود ناراضی هستند، عمل جراحی رینوپلاستی می تواند یک روش بی خطر، موثر و آزمون شده در طول زمان برای رفع مشکلات ظاهری بیمار باشد. هنگامی که این عمل جراحی توسط یک جراح با تجربه انجام می شود، نتایج آن می تواند منجر به بهبود توازن اجزای صورت و کمک به بیماران برای بازیابی اعتماد به نفس باشد.

  افراد مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی


  اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از عمل جراحی برای تغییر شکل خود استفاده می کنند، از وضعیت ظاهری فعلی بینی خود ناراضی هستند و تمایل دارند تناسب بینی خود با سایر اجزای صورت را بهبود بخشند. درصد به نسبت کمتری از این افراد، بیمارانی هستند که با ناراحتی یا مشکلات تنفسی به خاطر نقص ساختاری یا آسیب دیدگی های قبلی ایجاد شده مواجه هستند. افراد مناسب برای انجام این عمل جراحی می بایست از سطح سلامت مناسب برخوردار بوده و درک صحیح از ریسک ها و خطرات این عمل جراحی داشته باشند. عکس های عمل زیبایی بینی، قبل از درمان به بیمار نشان داده می شود. لازم است انتظارات بیمار درباره نتایج این درمان واقع بینانه باشد. یک فرد مناسب برای عمل جراحی زیبایی تغییر شکل بینی می تواند دارای شرایط زیر باشد:


  • بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچک به نظر خود در مقایسه با سایر اجزای صورت داشته باشند.
  • بر روی پل بینی خود قوز داشته باشند.
  • یک بینی پهن داشته باشند.
  • سر بینی آنها افتادگی داشته، رو به جلو باشد، یا بیش از حد بزرگ به نظر برسد.
  • نوک بینی پیازی داشته باشند.
  • سوراخ های بینی آنها بیش از حد بزرگ بوده یا جمع شده باشد.
  • دچار مشکل انحراف بینی یا عدم قرارگیری بینی در وسط صورت باشند.
  • به خاطر آسیب دیدگی دچار عدم تقارن ظاهری بینی شده باشند.
  • به خاطر مشکلات مربوط به ساختار داخلی بینی مشکلات تنفسی همچون انحراف تیغه یا سایر مشکلات مربوط به آن داشته باشند.  تکنیک های رینوپلاستی


  صرف نظر از نوع رینوپلاستی مورد نیاز یک بیمار، پزشک یک یا دو مورد از تکنیک های اصلی زیر را برای اصلاح مشکل مورد استفاده قرار می دهد: رینوپلاستی بسته: این تکنیک جراحی به دلیل اینکه تمام شکاف ها در داخل بینی ایجاد می شود و نیازی به ایجاد شکاف در ناحیه خارجی بینی نیست، معمولاً نسبت به تکنیک های دیگر برتری دارد. در این حالت با وجودی که شکاف ها پنهان هستند، جراح می تواند به اکثر بخش های بینی دسترسی داشته و بسیاری از مشکلات زیبایی و ساختاری آن را اصلاح نماید.

  : رینوپلاستی باز به جراح دسترسی بهتر به غضروف و استخوان بینی می دهد، اما با استفاده از این روش، مقداری جای زخم بر روی بینی بیمار باقی می ماند. در این حالت با ایجاد شکاف در انتهای تیغه میانی بینی (ناحیه بین دو حفره بینی) پزشک می تواند پوست سر بینی را بر داشته و غضروف آن را اصلاح نماید. پس از بهبود، از شکاف ایجاد شده علائم بسیار محدود بر روی پوست باقی می ماند که در اکثر مواقع در زیر ناحیه بینی پنهان می شود.

  در صورتی که شما هم به فکر افتاده‌اید تا ظاهر بینی خود را تغییر دهید و از زیباتر شدن آن لذت ببرید، توصیه‌هایی برای شما داریم. در ابتدا بررسی کنید که بیماری زمینه‌ای خاصی نداشته باشید. به طور ویژه از عدم وجود بیماری‌های انعقادی اطمینان حاصل کنید. پس از اینکه از سلامتی کامل خود مطمئن شدید، به تحقیق در مورد کار پزشکان مجربی بپردازید. به خاطر داشته باشید که شرط دستیابی نتیجه دلخواه در این زمینه، حساسیت فراوان در انتخاب پزشک برای عمل جراحی رینوپلاستی است. دکتر مهدی سزاوار از پزشکان متعهد و مجربی است که می‌تواند در رسیدنتان به نتیجه عالی در عمل رینوپلاستی به شما کمک کند. در این مقاله سعی کردیم به مهم‌ترین سوالات در مورد عمل رینوپلاستی پاسخ دهیم. شما می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق پیج اینستاگرام ، به پاسخ سایر سوالات خود در این زمینه دست پیدا کنید و مشاوره خوبی داشته باشید.