رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

میکرودرم ابریژن چیست؟

شروع موضوع توسط soheil ‏31/1/17 در انجمن میکرودرم

بارگذاری...
  1. soheil

soheil مشاور

جهت مشاوره زیبایی پوست و مو و لاغری تماس بگیرید.
    مشاهده پیوست 461
    که در اینجا به‌اختصار میکرودرم نامیده می‌شود روشی مناسب جهت لایه‌برداری پوست به‌وسیله سایش آن است البته این موضوع بدین معنا نیست که روش سخت و طاقت‌فرسا باشد یا آنکه پوست به‌وسیله جسمی زیر ساییده شده و آسیب ببیند.
    در این روش که توسط دستگاه مخصوص انجام می‌شود نوعی پودر لایه‌بردار بی‌خطر (پودر اکسید آلومینیوم) به سطح پوست پاشیده شده و لایه رویین و مرده پوست ساییده می‌شود و به‌صورت هم‌زمان پوسته‌های اضافه و کریستال‌های به‌جای مانده توسط کانال مکنده که آن‌هم در سر دستگاه استقرار دارد به سمت مخزن مناسب جمع می‌شود.
    کریستال‌های بسیار ریزی که داخل پودر وجود دارد موجب می‌شود ساییدگی مختصری در پوست ایجادشده و قسمت‌های مرده پوست که در سطح رویین قرار دارند از بین بروند به‌این‌ترتیب پوست لایه جدیدی را جایگزین لایه از بین رفته می‌کند و پوست به‌اصطلاح مجدداً ترمیم می‌شود.

با این کار هنگامی‌که ضخامت پوست از بین می‌رود، تبادلات فیزیولوژی پوست بهتر شده و تحریک کلاژن سازی پوست به‌صورت مناسبی انجام می‌گیرد که منجر به تقویت سفتی و قوام پوست شده و به‌تدریج پوست جوان‌تر می‌شود.

معمولاً در حالت عادی لایه رویین پوست ضخامتی در حدود 7/. میلی‌متر دارد. با هر جلسه انجام میکرودرم تقریباً 40 میکرون از این سطح برداشته می‌شود بدین ترتیب با چند جلسه درمان تا حدود زیادی لایه رویین پوست جداشده و پوست ملزم به ساخت لایه جدید می‌شود و بدین ترتیب لایه جدید و جوان جایگزین لایه مرده قبلی می‌شود.

روش‌های مختلفی برای لایه‌برداری پوست پیشنهاد می‌گردد از استفاده از کرم‌های لایه‌بردار گرفته تا انواع لیزر و دارو اما با اطمینان می‌توان گفت که کم‌خطرترین و کم عارضه ترین روش لایه‌برداری استفاده از میکرودرم است.
    این روش نسبت به سایر شرایط خاص کمتری دارد و مراقبت پزشکی آن نیز ساده‌تر است. مدت‌زمان تأثیرگذاری آن کم بوده و ایمن، بدون عارضه و توانمند در لایه‌برداری است.

microdermia-logo2.jpg

معمولاً در موارد زیر کاربرد بیشتری داشته و اثرات آن مناسب‌تر است:

جوان‌سازی
    از بین بردن لک‌های باقی‌مانده از دوران حاملگی
    کک‌ومک‌های ناشی از آفتاب
    کک و لک‌های کم‌عمق
    از بین بردن اثر خال‌کوبی
    لک‌های مربوط به بیماری‌های کبدی
    لک‌های ناشی از افزایش سن و پیری
    ضایعات ایجادشده در سطح ابتدایی پوست
    چروک‌ها و چین‌های مختصر و ریز روی صورت
    از بین بردن یا تقلیل منافذ موجود روی پوست

از بین بردن جوشگاه یا جای آکنه
    از بین بردن جای باقی‌مانده از آکنه
    تقلیل بهارخواب‌های باقی‌مانده روی پوست براثر چاقی و لاغری و حاملگی (استریا)
    از بین بردن ضایعات روی گردن
    از بین بردن کلویید و جای زخم و اسکار
    روشن کردن پوست
    از بین بردن چربی زیادی پوست یا چرب کردن مناسب پوست خشک

مزایای نسبت به لیزر و سایر روش‌ها:

برخلاف که معمولاً در زمستان یا پاییز انجام می‌شود میکرودرم در همه فصل‌ها قابل انجام بوده و ممنوعیت ندارد.
    پس از انجام عوارض نداشته و نهایت مختصر سوزش و قرمزی ممکن است بیمار را درگیر کند.
    فرد بلافاصله بعد از انجام آن می‌تواند به محل کار خود بازگشته و فعالیت روزانه خود را انجام دهد.

برخی از بر روی پوست تیره قابل انجام نیست ولی میکرودرم را می‌توان بر روی اکثر پوست‌ها انجام داد.
    در بیشتر لیزرها. التهاب، قرمزی و سوزش پوست بسیار زیاد و شاید برای بسیار افراد غیرقابل‌تحمل باشد درصورتی‌که سوزش و قرمزی مربوط به میکرودرم نسبت به لیزر بسیار کمتر و قابل‌تحمل‌تر است.

از میکرودرم می‌توان به‌صورت روشی ترکیبی با سایر روها استفاده کرد می‌تواند همراه با اسپری پودر از سایر مواد نیز به‌صورت هم‌زمان یا ترکیبی استفاده کرد.
    با انجام میکرودرم قابلیت جذب دارویی پوست به‌شدت افزایش‌یافته و تأثیر داروها چند برابر می‌شود از این خاصیت می‌توان برای درمان لک‌های پوستی به‌وسیله دارو استفاده نمود تا تأثیرپذیری و مدت‌زمان استفاده از دارو را تحت تأثیر قرار داده و درمان را تسریع کند.

مراقبت‌های بعد از میکرودرم:

بعد از انجام میکرودرم پوست کمی سوزش داشته و قرمز می‌شود که باید از کرم‌های تشخیصی پزشک که التهابات را کاهش می‌دهند استفاده کرد.
    درصورتی‌که میکرودرم عمیق انجام داده باشید بهتر است بعد از انجام دادن زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و حتماً از ضد آفتاب یا کرم مخصوص پزشک استفاده نمایید.

درصورتی‌که بعد از 30 دقیقه سرخی پوست از بین نرفت باید از کرم‌های رفع کننده التهاب که معمولاً اکسید زینک است استفاده شود.
    پیشنهاد می‌شود برای رفع التهاب و نتیجه‌گیری بهتر بعد از انجام میکرودرم از کرم‌های مرطوب‌کننده ، ماسک‌های ویتامینه و تقویت‌کننده‌ها استفاده شود؛ زیرا بعد از میکرودرم اثرپذیری‌ایم مواد چندین برابر خواهد شد.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اگر از کرم‌های حاوی AHA و رتینول استفاده می‌کنید، باید تا سه روز قبل و سه روز بعد از انجام میکرودرم مصرف این داروها را قطع کنید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/18
  2. hosein2088

hosein2088 عضو گروه

میکرودرم ابریژن دستگاهی جهت رفع چین و چروک پوست،رفع ملاسما و کلیه لک های غیر مادرزادی پوست،رفع جای آکنه و کک و مک صورت،رفع سوراخ های ریز پوست،جوانسازی و شفاف سازی پوست،براق کنندگی و برگشت خاصیت کشسانی پوست،خارج کردن جوش های سرسیاه و سر سفید از پوست، و ...استفاده می شود.
    ممنون از توضیحاتتون

3. esmat

esmat عضو گروه

ممنون خیلی کامل بود فقط سوالم اینه که در یک مرحله باید انجام بشه یا باید تکرار بشه و اینکه برای درمان لک صددرصد عمل میکنه یا ممکنه به بعضی از پوستها جواب نده؟

4. masoud666

masoud666 عضو گروه

چند وقت پیش یکی از دوستانم را دیدم که پوستش براق‌تر و درخشنده‌تر شده بود. از او پرسیدم کرم خاصی مصرف می‌کنی و او در جواب گفت: «نه، میکرودرم ابریژن کردم!» بارها اسم این روش را شنیده بودم اما تا به حال از نزدیک با کسی که آن را انجام داده باشد، برخورد نکرده بودم ترغیب شدم که برای یکبار هم که شده، این روش را تجربه کنم اما وقتی با چند دکتر مشورت کردم، فهمیدم که منافع این روش موقتی و سطحی است و به خاطر همین از انجام آن منصرف شدم.البته هزینه و ریسک این کار رو هم باید در نظر گرفت

5. kalameh

kalameh عضو گروه

امروزه بیشتر از لایه‌برداری سطحی که آن را میکرودرم ابریژن می‌نامند استفاده می‌کنند، هرچند که استفاده از امواج لیزر برای جوان‌سازی و از بین بردن اسکار رو به گسترش است. در دستگاه میکرودرم ابریژن معمولاَ از یک پودر ساینده مانند اکسید آلومینیوم که با فشار هوای متراکم ازطریق یک لولهٔ باریک و سری به پوست برخورد می‌کند استفاده می‌کنند. همزمان عمل ساکشن نیز انجام می‌گیرد.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/12/17
  6. rezahsn99

rezahsn99 عضو گروه

سلام خسته نباشید یکی از دوستانم اینو بهم پیشنهاد کرد و من هم همین روزا انجام میدم امیدوارم نتیجه ی خوبی داشته باشه لیزر ضررای خاص خودشو داره برخی از لیزرا بر روی پوست تیره قابل انجام نیست ولی میکرودرم را می‌توان بر روی اکثر پوست‌ها انجام داد.
    در بیشتر لیزرها. التهاب، قرمزی و سوزش پوست بسیار زیاد و شاید برای بسیار افراد غیرقابل‌تحمل باشد درصورتی‌که سوزش و قرمزی مربوط به میکرودرم نسبت به لیزر بسیار کمتر و قابل‌تحمل‌تر است.

7. mohammadirndst

mohammadirndst عضو گروه

سلام خسته نباشید. مدت ها پیش یعنی سال ها پیش خیلی ذوق وشوق خالکوبی داشتم ،رفتم به چندتا از مراکز تاتو تا به بروی بازویم و پشت گردنم خالکوبی کنند.ا 5سال از خالکوبیم میگذره،حس میکنم طرحم قدیمیه.الان میخوام میکرو درم کنم،واقعا میکرو درم فوق العاده است.

admin از این پست تشکر کرده است.
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - میکرودرم ابریژن چیست؟
  1. soheil
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    922
  2. soheil
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    846
  3. admin
    پاسخ ها: