رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

مراقبت های قبل و بعد از هیدرودرم

شروع موضوع توسط somayeh ‏29/1/17 در انجمن هیدرودرم

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. somayeh

  somayeh مدیر

  هیدرودرمی روشی غیرتهاجمی و بدن انجام جراحی برای جوانسازی پوست است .در این روش از خاصیت طبیعی آب و اکسیژن برای لایه برداری سطحی پوست استفاده میشود.در این روش از ساینده های سخت کریستالی استفاده نمیشود بنابراین درد ندارد.در این روش به دلیل طبیعی بودن آن اثرات جانبی و عوارض بسیار کم و نادر بوده و اثر بخشی آن بعد از یک جلسه درمان قابل مشاهده است.بعد از هیدرودرمی چین و چروک و خطوط پوست ، گرفتگی و منافذ بزرگ شده روی پوست , لکه های سر سیاه،چربی و خشکی پوست,تیرگی پوست, نقاط لکه مانند روی پوست و ... بهبود یافته و فرد ظاهری زیباتر و جوانتر خواهد داشت.

  در واقع بعد از انجام هیدرودرمی پوست مرطوب شده و به صورت عمیق و قوی هیدراته میشود,انعطاف پذیری پوستهای خشک شده افزایش یافت و پوست شاداب و روشن تر از قبل میشود.

  با این روش پوست های چرب، کم تر چرب شده و حفره های پوستی کوچک تر می شود. مدت کمی پس از انجام آن نتایج قابل مشاهده هستند. پوست بعد از هیدرودرمی به صورت محسوسی نرم و آب دار می شود.معمولا آب مورد استفاده در این روش به صورت مقطر و همراه با مواد ویتامینه و معدنی و نمک است. در این روش از یک لوله برای اسپری پر سرعت آب و اکسیژن استفاده میشود که با لطافت زیاد پوست را خراش می دهند و به این ترتیب باعث پاک شدن سلول های مرده به راحتی و بدون احساس هر گونه درد برای بیمار می شود و در نهایت یک ظاهر شاداب و جوان برای لایه های پوست ایجاد می کند.

  هیدرودرم.jpg
  مراقبت های قبل و بعد از هیدرودرمی:
  قبل از هیدرودرمی ابتدا پزشک خود را درباره هرگونه استفاده از دارو مطلع کنید.به خصوص اگر در یک سال گذشته از ایزوترتینوئین استفاده کرده اید.در صورت وجود تبخال یا تاول مربوط به سرما خوردگی نیز باید پزشک حتما در جریان قرار گیرد زیرا این موارد جزو منع استفاده از هیدرودرمی هستند.

  بعد از استفاده از هیدرودرمی نیز بهتر است با مشورت پزشک خود از مواد مناسب ویتامینه استفاده نمایید تا به خوبی جذب پوست شود.لازم است بعد از هیدرودرمی حتما از ضد آفتاب مناسب استفاده شده و در صورت امکان از قرارگیری در معرض نور آفتاب خودداری شود.همچنین استفاده از دستکش و کلاه و عینک آفتابی تاثیر مناسبی در حفظ اثرات هیدرودرمی دارد.روش هیدرودرم معمولا برای تجدید ظاهر پوست انجام میشود به طوری که پس از آن ظاهر فرد جوان و بسیار شاداب خواهد شد.تاثیری که هیدرودرم در سفید کردن پوست دارد هیچ کرم و دارویی ندارد.همچنین علاوه بر روشن شدن پوست چین و چروکهای ظاهری نیز در این روش به میزان زیادی محو میشوند.

  عموما هیدرودرم را برای صورت و گردن مورد استفاده قرار میدهند البته با توجه به درخواست بیمار و توانایی پزشک این روش میتواند برای قسمتهای بالای سینه و هر ناحیه دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.معمولا هیدرودرم نواحی دیگر علاوه بر شفاف سازی و جوانسازی برای صاف و هموار کردن آن ناحیه مورد استفاده قرار میگیرد.همچنین تمیز شدن پوست و بهبود کیفیت سایر درمانا نیز از جمله موارد استفاده از هیدرودرم در نواحی دیگر به شمار میرود.استفاده از میکرودرم محدودیت سنی ندارد و برای هر نوع از افراد مورد استفاده قرار میگیرد از مرد و زن تا پیر و جوان همگی میتوانند از میکرودرم استفاده کنند.به طور کلی استفاده از میکرودرم برای موارد زیر به کار برده میشود:

  رفع گرفتگی و کثیفی پوست,از بین بردن مشکلات پوستی حاصل از افزایش سن نظیر چین و چروک,خطوط زیر پوست,لک های بزرگ,از بین رفتن آثار مربوط به زخم و انواع آکنه و یا جای باقی مانده از درمان این نوع زخم ها ,هیدراته کردن پوست و شاداب نمودن پوستهایی که ظاهر خسته دارند,هموار کردن سطح پوست در صورت وجود مشکلات پوستی,درمان لک و نقاط باقی مانده از آفتاب سوختگی روی پوست و به طور کلی شاداب نمودن پوست و روشن شدن آن.

  لازم به ذکر است تمام مراحم هیدرودرم برای بیمار و همچنین تیم پزشکی کاملا بی خطر و امن میباشد.همچنین این روش به عنوان روشی بدون درد و خونریزی و آسیبهای جانبی شناخته و به کار برده میشود.

  با توجه به شرایط و درخواست بیمار و تشخیص پزشک جلسات درمانی هیدرودرم متفاوت میباشد.معمولا هر جلسه درمان بین 15 تا 35 دقیقه طول کشیده و هر 10 روز تا یک ماه یکبار نیاز به تجدید استفاده از هیدرودرم میباشد.

  بعد از تکمیل جلسات درمانی هیدرودرم برای تکمیل شدن درمان و نگهداری و مراقبت از تغییرات ایجاد شده جلسات دیگری نیز برای درمان در نظر گرفته میشود. در این حالت جلسات نگهداری می توانند بطور خاص در نگهداری شفافیت پوست بیمار و درخشندگی آن مفید هستند.بعد از انجام هیدرودرم ممکن است پوست کمی رنگ صورتی رنگ پیدا کند که بعد از چند دقیقه از بین رفته و پوست روشن تر خواهد شد.عوارض خاصی بعد از هیدرودرم وجود نداشته و بعد از آن فرد بدون شکایت از درد یا خونریزی بهراحتی میتواند به محل کار خود یا جمع افراد بازگردد.البته بهتر است تا 30 دقیقه از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده یا نور مستقیم آفتاب جلوگیری کند.معمولا هیدرودرم را قبل از رفتن به عروسی یا میهمانی یا مناسبتهای خاص انجام میدهند بدون آنکه از عواقبت ناشی از عارضه پوستی نگران باشند.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/18