رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

ليزر فركشنال co2 چيست

شروع موضوع توسط soheil ‏31/1/17 در انجمن لیزر موهای زائد صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. soheil

  soheil مشاور

  ليزر فركشنال co2 چيست

  استفاده از لیزر Co2 از بهترین روش‌ها جهت از بین بردن جای جوش و آکنه و جوان‌سازی پوست است. در برخی مواد استفاده از لیزر عوارض چون قرمزی 5 ماه پوست، تیرگی پوست، طولانی شدن زمان التیام به مدت 2 هفته به دنبال دارد.

  در چند سال اخیر لیزرهای Fractional به وجود آمدند که عوارض ناشی از لیزر مانند قرمزی و تیره شدن و همچنین زمان التیام پوست در آن به مقدار فراوانی کاهش یافت. همچنین زمان التیام پوست نیز
  اين نقاط سالم پوست باعث تسريع روند ترميم پوست می‌شوند و هر چه پوست سریع‌تر التيام پيدا كند احتمال عوارض مانند قرمزي و يا تيره شده پوست كمتر می‌شود. اساس کار این لیزر تقسیم نور به شعاع‌های کوچک‌تر و سالم ماندن بخش از پوست است که موجب تسریع کلاژن سازی و جوانی پوست می‌شود.


  در دياگرام بالا: قسمت قرمز سمت چپ نشان‌دهنده ليزر Co2 و erbium معمولي است که با حرارت بالای لیزر سطح پوست برداشته می‌شود. چون اين لیزرها fractional نيستند کل سطح پوست جهت درمان برداشته می‌شود و درنتیجه زمان زیادی جهت ترمیم نیاز دارد.

  در قسمت دوم دياگرام، ليزر Co2 fractional را نشان می‌دهد بدین‌صورت که سطح پوست با عمق 90 میکرون برداشته می‌شود و سرعت‌ترمیم آن بسیار زیاد است. البته به علت کم بودن عمق نفوذ در پوست، امکان کاهش چروک یا سفتی و جوان‌سازی پوست وجود ندارد.

  در قسمت سوم دياگرام ليزر nonablative fractional مشاهده می‌شود كه با آن ستون‌های عمیقی با حرارت، از پوست لیزر شده ولی برداشته و خالی نشده‌اند. این کار موجب کلاژن سازی و درنتیجه کاهش چین‌وچروک می‌شود. به‌طور مثال می‌توان از لیزر fraxel نام برد که جهت بهبود سطح پوست و از بین بردن چین‌وچروک‌ها کاربرد دارد.
  جديدترين تكنولوژي ليزر Co2 fractional laser ablative به معنای برداشت پوست می‌باشند که در آن ستون‌هایی از پوست مانند تونل‌هایی خالی در پوست می‌مانند.

  در لیزرهای fractional Co2 به علت عمق نفوذ زیاد تا حدود 700 میکرون و پوست سالم اطراف، سرعت‌ترمیم بسیار بیشتر و عوارض آن نیز بسیار کم تراز دیگر روش‌هاست


  موارد کاربرد لیزر fractional co2

  1- اسکار جوش، يا آكنه، سوختگی یا بریدگی و همچنین اسکارهای پس از جراحی
  2- چروك ريز
  3-پيري پوست
  4-منافذ باز پوست
  6-سفت شدن پوست
  7-چروك پلک‌ها
  8-بهارخواب‌های پوستي شكم و بدن
  9-لکه‌های ناشي از افزايش سن
  تفاوت‌های ليزر Co2 معمولي با ليزر fractional co2

  در لیزر CO2 معمولی باید حتماً آمپول بی‌حسی تزریق شود ولی در fractional co2 این کار توسط یک کرم انجام می‌شود.

  برخلاف روش معمولی درروش fractional co2 بیمار نیاز به پانسمان ندارد و تنها از کرم‌های ترمیمی به مدت 6 روز استفاده می‌کند ولی درروش معمولی نیاز به پانسمان 2 هفته‌ای است.

  درروش معمولی عارضه قرمزی پوست تا 4 ماه گریبان گیر پوست شماست ولی درروش fractional co2 تنها 3 روز قرمزی پوست را خواهید داشت. همچنین احتمال تیرگی پوست درروش fractional co2 برخلاف روش معمولی بسیار کم است.

  از لیزر fractional co2 می‌توان جهت از بین بردن ضایعات پوستی، اسکارهای سوختگی، لکه‌های پوستی و جوانی در قسمت‌های گردن، پشت دست‌ها استفاده کرد.

  برای درمان نیاز به 4 جلسه به‌صورت ماهیانه است.