رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

فیلم واقعی عمل و جراحی زیبایی بینی و 10 نکته ضروری

شروع موضوع توسط anahel ‏30/12/17 در انجمن پزشک و متخصص زیبایی

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. anahel

  anahel عضو گروه

  جراحی زیبایی بینی و 10 نکته مهم:
  عمل جراحی بینی عوارض و خطراتی دارد که بهتر است قبل از جراحی بدانید.برای مثال می توان اختلالات تنفسی را به دلیل کاهش رینوپلاسی مثال زد که در بیشتر ناراحتی تنفسی فرد دیده می شود.
  افراد بسیاری بدون داشتن مشکل و با میل خود اقدام به عمل جراحی میکنند در صورتی که جراحی در همه رشته های پزشکی جنبه نجات بیمار از درد و رنج را دارد.
  جالب است بدانید در جراحی زیبایی احتمال عارضه در همه دنیا بین 5 تا 10 درصد است و این درصد حتی در با تجربه ترین متخخصصین هم وجود دارد.بعضی از این عوارض پس از عمل به راحتی ترمیم می شود ولی نه همه آن ها.
  چند نمونه از این عوارض را بیان می کنیم:
  1-کم شدن حس بویایی:
  از جمله شکایات افراد پس از عمل در رابطه با کاهش حس بویایی است. که باید گفت که جراحی زیبایی بینی آسیبی به اعصاب بویایی نمی زند به این دلیل که این عمل خارج از محدوده اعصاب بویایی انجام می شود.بنابر این می توان گفت کاهش حس بویایی موقتی است و دلیل آن ورم پوشش درون بینی است که از رسیدن ملکول ها به پایانه اعصاب بویایی جلوگیری میکند.
  2-خونریزی بینی:
  احتمال خونریزی بعد از عمل و یا در حین عمل وجود دارد ولی معمول نیست.و گاه شدت خونریزی ممکن است به گونه ای باشد که احتیاج به تزریق خون داشته باشد و برای جلوگیری از خونریزی نیاز به کمک اورژانس باشد.این احتمال در افرادی که آسپرین یا ویتامین ای و یا سیر مصرف میکنند و یا افرادی که مشکلات انعقادی یا فشار خون دارند بیشتر است.و نوعی دیگر از خونریزی به دلیل شکستن استخوان بینی توسط پزشک است.پارگی عروق ریز می تواند باعث خونریزی زیر جلدی شود.
  3-ایجاد سوراخ در تیغه بینی:
  در جراحی هایی که عمل بینی و انحراف بینی با هم انجام می شود احتمال اینکه جراح منجر به سوراخ کردن تیغه بینی شود وجود دارد.و ممکن است بعد از عمل بیمار علامتی جز تنفس سوت مانند و آبریزش بینی نداشته باشد.که این علامت سوت مانند در بینی های با سوراخ بزرگ دیده نمی شود و فقط در بینی های با سوراخ های کوچک احتمال دارد دیده شود.و با توجه به احتمال کم بروز این عارضه در صورت مشاهده باید عملی برای بستن سوراخ انجام شود.
  4-کوچک شدن سوراخ های بینی:
  کوچک شدن سوراخ های بینی می تواند مشکلات زیادی در پی داشته باشد.گاهی هنگام تنفس ممکن است پره های بینی به تیغه نزدیک شوند که این در صورتی رخ می دهد که پره های بینی بیمار ضعیف بوده و در جریان عمل ضعیف تر شده و یا به دلیل تقویت نشدن ساختار بینی حین عمل توسط جراح اتفاق می افتد.در این مواقع نیز نیاز به عمل مجدد بینی است.
  5-غیر متقارن بودن:
  مقداری نا متقارنی در صورت هر فرد در حالت طبیعی وجود دارد.بنابراین مقدار کمی عدم تقارن در بینی پس از عمل بینی نیز طبیعی است و حتی ممکن است به دلیل تورم باشد و پس از رفع تورم عدم تقارن دیده نشود .ولی اگر عدم تقارن بینی زیارپد باشد نشان دهنده جراحی نادرست است.
  6-عفونت بینی:
  احتمال عفونت پس از جراحی بسیار کم است اما در صورت مشاهده باید آنتی بیوتیک مصرف شود.عفونت می تواند به دلیل نشستن حفره بینی و ماندن ترشحات در بینی و جمع شدن میکروب ها در بینی باشد که اگر درمان نشود باعث چسبندگی در بینی می شود.
  7-صدمه به بافت های عمقی:
  حین جراحی ممکن است به اعصاب،عضلات و مجاری اشکیف عرق خونی آسیب برسد که این آسیب میتواند دائم یا موقت باشد.
  8-کرختی در پوست:
  کاهش حس دائمی در پوست قابل پیش بینی نیست ولی احتمال دارد.
  9-احتمال مرگ در اثر بیهوشی:
  احتمال مرگ در تمام مواد بیهوشی و بی حسی و حتی داروهای تسکین بخش وجود دارد.
  10-تنفس دهانی:
  ممکن است برخی از بیماران تا مدتی پس از جراحی از دهان نفس بکشند که این احتمال در کسانی که قبل از عمل مشکل آلرژی داشتند بیشتر است و ممکن است آلرژی شان شدید تر شود.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/12/17
بارگذاری...