رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

فقر آهن یک معضل جدی!

شروع موضوع توسط somayeh ‏23/10/17 در انجمن رژیم غذایی و تغذیه

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. somayeh

  somayeh مدیر

  ♦️محققان معتقدند 3 ميليارد نفر از مردم جهان از فقر آهن رنج مي برند. فقر آهن يكي از شايع ترين مشكلات تغذيه اي دنياي امروز است كه در صورت عدم درمان، نسل بشر را در معرض بيماري قرار خواهد داد.

  ♦️در نوجوانان به دلیل افزایش توده عضلانی بدن، افزایش حجم گلبول های قرمز خون و جبران آهن از دست رفته در سیکل ماهانه دختران، نیاز بدن به آهن افزایش می یابد. به طوری که مقادیر توصیه شده دریافتی روزانه ی آهن از 8 میلی گرم در روز (قبل از بلوغ) به ترتیب در دختران و پسران به 15 و 11 میلی گرم در روز افزایش پیدا می کند.

  ♦️گاهی، افزایش دریافت مواد غذایی غنی از آهن خصوصا در دختران نوجوان نیز نمی تواند پاسخگوی نیازهای آهن بدن باشد و از آنجایی که اکثر نوجوانان عادات غذایی نامطلوبی دارند، بنابراین دریافت مکمل آهن در صورت آشکار شدن کمبود آن توصیه می شود.

  ♦️در ایران مکمل یاری با آهن در مدارس به مدت 16 هفته در سال ( هفته ای یک عدد قرص آهن 50 میلی گرمی) اجرا می شود. این دوز تنها باعث پیشگیری از کمبود آهن می شود.
  نوجوانان باید دریافت منابع ویتامین سی خود را در روزهای مصرف مکمل آهن افزایش دهند زیرا ویتامین سی باعث افزایش جذب آهن می شود