رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

عوارض و هزینه کاشت ریش و سبیل

شروع موضوع توسط somayeh ‏13/2/17 در انجمن کاشت ریش و سیبیل

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. somayeh

  somayeh مدیر

  این عمل به صورت سرپایی انجام می گیرد و بعد از آن بیمار می توان به فعالیت های قبلی خود بازگردد. البته بعد از عمل لخته های خونی در جای عمل دیده می شوند که نیاز به پاکسازی دارند. به همین دلیل غالبا در روزهای ابتدایی به دلیل خونریزی در صورت و نامناسب بودن چهره بعضی از افراد ترجیح می دهند در خانه وقت خود را بگذرانند.

  این لخته های خونی پس از چند روز کاملا از بین می روند و چهره طبیعی فرد ظاهر می شود. تا 10-14 روز اول، رشد ریش و سیبیل رخ نمی دهد و نیازی به اصلاح نمی باشد. بعد از مدت به یکباره موهای پیوند زده شده ریزش می کنند. این ریزش کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی دارد. چراکه بعد از آن دوباره رشد موها صورت می گیرد و رشد دوباره موها به صورت ضخیم تر و قوی تر از قبل خواهد بود و به صورت دائمی باقی خواهد ماند. البته این ریزش شامل تمام موها نم یشود و حدود 70 درصد آنها می ریزند و باقی به جای می مانند.

  در کل این عمل را می توان بی خطر و بدون ریسک دانست که نیاز به مراقبت بسیاری ندارد. با این حال ایتفاده از آنتی بیوتیک به تشخیص پزشک برای جلوگیری از عفونت می تواند تاثیر بالایی در گذران سریعتر دوران بهبودی داشته باشد.

  هزینه عمل بسته با سطح پوشش و تعداد فولیکول های پیوند زده شده متفاوت می باشد. همچنین دستمزد متخصص و مواد اولیه را نیز باید به این هزینه ها اضافه کرد که برای هر فرد متفاوت می باشد. بدلیل حساسیت این عمل و رابطه مستقیم آن با صورت و زیبایی فرد، در انتخاب متخصص باید حداکثر دقت انجام شود و حتما به پزشک متخصص زیبایی در این رابطه مراجعه کرد.
   
 2. siavash66

  siavash66 عضو گروه

  ریش و سبیل از علایم مردانگی آقایان است و نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت و حس اعتماد‌به‌نفس یک مرد دارد، بنابراین ازدست رفتن آنها به هر دلیلی می‌تواند فرد را دچار استرس شدیدی کند و او را برای مداوا به سمت‌ انواع درمان‌های دارویی یا جراحی بکشاند.
  عمل کاشت موی صورت، درواقع نه‌تنها برای بازیابی موهای ریش و سبیل، بلکه برای ایجاد موهایی ضخیم‌تر در ناحیه گونه یا نواحی دچار اسکار سوختگی یا آکنه انجام می‌شود. نداشتن موی صورت می‌تواند مادرزادی یا به‌دنبال الکترولیز قبلی یا لیزر موی زائد یا حتی ضربه و جراحت ناشی از سوختگی یا انواع حوادث اتفاق بیفتد.
  درصورت وجود تریکوتیلومانیا (کندن مو)، کاشت ریش و سبیل فایده‌ای ندارد و باید فرد ابتدا به روان‌پزشک معرفی شود. کاشت ریش و سبیل در بیماری آلوپسی آره‌آتا (طاسی منطقه‌ای) که در آن دایره‌های کوچک و بزرگ در منطقه ریش و سبیل کاملا خالی از مو می‌شوند نیز موثر نیست.
  تعداد گرافت از چند صد تا چند هزار متغیر است ولی به‌طور تقریبی در ناحیه ریش 500-350 گرافت، در یک منطقه پر ریش پروفسوری 700-600 گرافت، دو طرف کناری ریش پروفسوری 250-200 گرافت و در منطقه ریش گونه‌ها 700-300 گرافت قابل کاشت است. در بعضی موارد برای ایجاد ضخامت بهتر ممکن است به عمل دوم نیاز باشد.