رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

عوارض و مراقبت های پس ازکاشت ابرو

شروع موضوع توسط somayeh ‏13/2/17 در انجمن کاشت ابرو

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. somayeh

  somayeh مدیر

  کاشت ابرو معمولا بی خطر می باشد و به صرت سرپایی انجام می گیرد. ممکن است بعد از عمل در ناحیه کبودی و یا تورم رخ دهد. گاهی نیز در آن محدوده خارش احساس می شود که این عوارض پس از یکی دو روز از بین خواهند رفت. بعد از 3 روز می توان به راحتی فعالیت های کاری فرد پیش گرفته شود. اما از بین رفتن کامل عوارض عمل و کبودی و تورم ناشی از آن، بعد از یه هفته به دست می آید.

  پس از عمل معمولا در ناحیه مورد نظر، لخته های خونی ریزی شکل خواهند گرفت که نیاز به پاکسازی آنها می باشد. پس از هر بار پاکسازی نیز باید به آن محل پماد آنتی بیوتیک زده شود تا از عفونت آن محل جلوگیری شود.

  با اینکه پس از عمل می توان به فعالیت های روزانه برگشت، با این حال پزشکان پیشنهاد می دهند که تا 24 استراحت شود و از فعالیت های محرک جلویگری شود. همچنین تا یه هفته از ورزش های سخت به جهت جلوگیری از خونریزی در ناحیه پیوند، خودداری شود.

  باید توجه داشت که در اکثر موارد این موها بعد از دو هفته می ریزند. در این مواقع نباید ترسید و یا نگران شد. ریزشش موها در هفته های ابتدایی طبیعی می باشد. بعد از آن در جای قبلی موی جدید رشد خواهد کرد. ریزش مو به معنای از دست دادن فولیکول مو و یا از بین رفتن آنها نیست.

  کاشت ابرو، همچون کاشت مو، ظاهری بسیار طبیعی خواهد داشت. در نتیجه همچون ابروی افراد عادی و دیگر موهای بدن، شاهد رشد ابرو در این ناحیه خواهیم بود. اصلاح ابرو و برداشتن زیر ابرو پس از گذشت مدتی از رشد ابروها برای داشتن ابروهای متناسب و ظاهری مناسب ضروری خواهد بود.
   
 2. behnam8

  behnam8 عضو گروه

  دخترخاله من هم رفت ابروکاشت خیلی بهترشدوپرپشت ترشد.ربزش ابروهم مخصوصا درزنها میتونه ازعوامل هورمونی/استرسی ومیامقدارکم اهن باشه بیماری تیرووییدهم دراین خصوص بی تاثیرنیست.
  هرکس هم به ابروش قشنگه وای به حالی که بی ابروشی.من هم ابروم میریخت ولی بازخودبه خوددراومد.ولی هزینه ش هم تقریباگرونه برای تقویت ابرو روغن فندق عالیه جواب میده
   
 3. skynet

  skynet عضو گروه

  پس از عمل کاشت ابرو، معمولا بیماران بدون درد و ناراحتی مرکز جراحی را ترک می کنند و حتی خودشان رانندگی می کنند. اکثر افراد در جریان عمل و بعد از آن مشکل خاصی ندارند و از روز بعد از جراحی به زندگی عادی خود برمی گردند. صبح روز بعد، بیمار به آرامی باید منطقه دریافت پیوند را بشوید و دلمه های خشک روی محل کاشت را تمیز کند. این کار را روزی دو بار طی هفته اول به طور مرتب ادامه دهد.بعد از هر شستشو، پماد آنتی بیوتیک باید به ابرو زده شود تا محل زخم نرم و ضدعفونی شود و در شستشوی بعدی پوست های خشک راحت تر جدا شوند. کبودی بعد از عمل شایع است و ممکن است یک هفته یا بیشترطول بکشد.این پوسته های کوچک بعد از 10 روز می ریزند و بعد از آن تقریبا نشانه ای از عمل انجام شده دیده نمی شود چون فوکیکول های کاشته شده به مرحله خواب یا کمون فرو می روند.