رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

علت های ایجاد مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی

شروع موضوع توسط seo99 ‏3/12/21 در انجمن عمل بینی-جراحی بینی

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. seo99

  seo99 عضو گروه

  جراحی غیراصولی و نامناسب
  اگر جراحی بینی طبق استاندارد و رعایت اصول انجام گیرد عارضه ای بیمار را درگیر نمی کند و عمل موفق و کارآمدی صورت می گیرد. با این حال ، اگر درجراحی بینی به دلیل اشتباه پزشک، غضروف بیشتری از بینی برداشته شود، این امر سبب می شود قسمت پشت بینی فرو می رود و گود می شود. به دنبال این گود شدگی ، ظرفیت تنفسی فرد کاهش پیدا می کند و ظاهر بینی نیز، دفرمه و نامطلوب می گردد. با برداشتن بیش از حد غضروف از ساختمان بینی، اسکلت بینی تضعیف می شود و راه عبور و مرور هوا مختل می شود و شخص نمی تواند راحت و آزادانه تنفس کند.
  در این حالت ، برای رفع عارضه ی موجود ، ممکن است عمل دوم به منظور ترمیم و اصلاح عیوب بینی صورت پذیرد.

  تنگی نفس به دلیل وجود پانسمان و تامپون در بینی
  در روز های ابتدایی بعد از جراحی بینی، جراح بینی به دلیل حفظ استحکام اسکلت بینی درداخل سوراخ های بینی تامپون و یا پانسمان کار می گذارد. به همین دلیل فرد در روزهای ابتدایی به دلیل داشتن تامپون قادر نیست از طریق بینی خود تنفس کند. این امر سبب می شود ظرفیت تنفسی فرد تا حدی کاهش یابد. با برداشتن این تامپون ها توسط جراح بینی ، راه تنفسی بینی باز می شود و فرد می تواند از طریق بینی خود تنفس کند.

  در این مقاله به صورت جامع مشکلات تنفسی بعد از رینوپلاستی را مورد بررسی قرار دادیم. نکته‌ای که در اولویت اول باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب جراح باتجربه و خبره در زمینه رینوپلاستی است. چرا که در این صورت به احتمال بسیار زیادی مشکل تنفسی جدی بعد از عمل ایجاد نخواهد شد. افراد حرفه‌ای به تمام ابعاد زیبایی و سلامتی بیمار خود توجه می‌کنند.

  مشورت ابتدایی با پزشک و ارائه تاریخچه دقیق پزشکی و به خصوص مشکلات مرتبط با دستگاه تنفسی در پیشگیری از ایجاد این مسائل تأثیر خواهد داشت. یک پزشک متخصص می‌تواند در عین جراحی زیبایی، بسیاری از مشکلات مجرای تنفسی را نیز از بین ببرد.

  هستند که به صورت تخصصی در حوزه رینوپلاستی فعالیت دارند. ایشان هم در عمل‌های درمانی و هم در عمل‌های زیبایی سابقه مطلوبی دارند. برای مشاوره و رزرو زمان ملاقات با دکتر سزاوار می‌توانید به صورت آنلاین یا تلفنی از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت ایشان اقدام کنید.
   
بارگذاری...