رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

سینوس لیفت چیست؟

شروع موضوع توسط saranaderi ‏14/1/18 در انجمن پزشک و متخصص زیبایی

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو
بارگذاری...
 1. saranaderi

  saranaderi عضو گروه

  [​IMG]

  اغلب پس از کشیدن دندان های اسیای فک بالا تحلیل استخوان عمودی به میزان زیادی رخ می دهد که جهت جبران این تحلیل وایجاد استخوان برای قرار دادن ایمپلنت در ان نواحی نیاز است تا کف حفره سینوس ماگزیلا را ابتدا به میزان مورد نیاز بالا داده وبا تزریق پودر استخوان در فضای ایجاد شده ایمپلنت را داخل استخوان پیوندی قرار دهیم.
  این عمل به دو صورت باز وبسته انجام می گیرد:
  – در سینوس لیفت باز پس از باز کردن لثه به طریق جراحی پنجره ای در دیواره کناری سینوس باز کرده و از ان طریق عمل سینوس لیفت را انجام می دهیم.
  – در سینوس لیفت بسته که معمولا در روش پانچ از این روش استفاده می شود از طریق همان سوراخ ایجاد شده در لثه و استخوان به کف سینوس دست یافته وبا استیوتوم کف سینوس را بالا می بریم.

  در گذشته ایمپلنت تنها در افرادی که حجم استخوان لثه کافی داشتند انجام می شد و در افراد با کیفیت استخوان نا مناسب و نا کافی ایمپلنت انجام نمی شد اما امروزه با پیشرفت چشمگیری که ایمپلنت داشته است حتی در مواردی که استخوان لثه حجم و کیفیت نا مناسبی داشته باشد با تکنیک های پیشرفته ایمپلنت انجام می شود.پس از کشیدن دندان مولر در ناحیه خلفی ماگزیلا افتادگی سینوس ماگزیلا به وجود می آید و استخوان ناحیه خلفی تحلیل می رود.

  سینوس لیفت به روش باز

  بزرگترین حفره پارانازال سینوس ماگزیلا می باشد که حجم زیادی از استخوان فک بالا را شامل می شود.سینوس ماگزیلا حفره ای هرمی شکل با چهار زاویه و چهار دیوار است که محتوی هوا می باشد.سینوس ماگزیلا با حفره بینی همان طرف به وسیله یک استوم طبیعی ارتباط برقرار می کند که این حفره وظیفه گرم و مرطوب کردن هوای استنشاق شده را بر عهده دارد و همچنین این حفره موجب کاهش وزن استخوان های صورتی می شود و در برابر ضربه و آسیب از کف جمجمه حمایت می کند و برای مراکز عصبی فوقانی موجب ایجاد عایق حرارتی می شود و به طور غیر مستقیم در صدا تاثیر می گذارد.غشا مخاطی دیوار داخلی سینوس را پوشانده است که ضخامت این غشا از ۱۳/ میلیمتر تا ۵/ میلیمتر متغیر می باشد.

  میزان موفقیت ایمپلنت به میزان جوش خوردن آن با استخوان بستگی دارد و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان به میزان ثبات اولیه یعنی کیفیت و تراکم استخوان و میزان ثبات ثانویه یعنی میزان رشد استخوان اطراف ایمپلنت بستگی دارد.و بالا بردن کف سینوس یکی از راه هایی است که در شرایطی که نقص استخوانی وجود دارد انجام می شود.

  سینوس لیفت با بالون

  در این روش از طریق انتروستومی پنجره جانبی استخوان ایجاد و به سمت داخل سینوس به آرامی فشار داده و چرخانده می شود.در این روش غشا از کف سینوس جدا می شود و در زیر غشا پیوند استخوانی(معمولا از استخوان اتوژن استفاده می شود) قرار داده می شود و قسمت باز شده بسته می شود.

  امروزه از تکنیک های جدید زیادی کمک گرفته می شود و BMP-1 برای استفاده مورد بررسی قرار گرفته است.

  روش های جایگزین سینوس:

  -ایمپلنت های کوچک

  -ایمپلنت های جایگزین شده قبل از سینوس و بعد از سینوس

  -ایمپلنت های با انحراف مزیو-دیستالی

  -پروتزهای با کانتی دور دیستال

  – Osteotome Sinus elevation

  یکی از مزایای بلند کردن سینوس با روش اسنتئوتوم این است که در این روش افزایش حجم تا حدود ۵/ سانتی متر مکعب لازم است اما افزایش حجم در زمانی که حلول ایمپلنت ۱۳ میلیمتر و ریج باقیمانده ۵ میلیمتر باشد۳٫۵ ۱/۳۳ ± باید باشد و در این روش تغییرات جزئی در عملکرد سینوس ایجاد می شود و به جریان خون دیواره جانبی سینوس آسیب محدودی وارد می شود.

  در روش بلند کردن کف سینوس با روش اسنتئوتوم احتمال سوراخ شدن غشا کف سینوس بسیار کمتر است و تغییرات پاتولوژیک مخاط سینوسی و سینوزیت نیز کمتر است.منبع:ایمپلنت
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/10/18
  anahel از این پست تشکر کرده است.
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - سینوس لیفت چیست؟
 1. anamehr
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  206