رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

روش های برداشتن خال های صورت

شروع موضوع توسط nada-raha ‏25/2/17 در انجمن برداشتن خال صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. nada-raha

  nada-raha عضو گروه

  برای حذف خال ها روش های مختلفی به کار گرفته می شود که به اختصار به شرح زیر می باشند:

  روش طبیعی:
  گیاه سرخ بن قابلیت حذف خال ها به مرور زمان را داراست. به همین سبب کرم های حاوی گیاه سرخ بن، امروزه برای کم کردن تدریجی خال ها و حذف آنها به کار گرفته می شود. این کرم ها بیشتر در مواردی که خال ها از نوع سطحی می باشند، می تواند موثر و نتیجه بخش باشد. گیاه سرخ بن به صورت چسب نیز ارائه می شود. چسباندن این چسب ها به محل خال، باعث خشک شدن خال و افتادن آن به صورت طبیعی می شود.

  سوزاندن خال:
  با استفاده از دستگاه کوتر، می توان خال ها را به اصطلاح سوزاند و بدین طریق از شر آنها راحت شد. اما این روش بیشتر در گذشته مرسوم بوده است. چراکه چاله ای که بعد از حذف خال بر روی پوست می ماند، این عمل را پرخطر کرده و بعد از آن زیبایی پوست را زیر سوال می برد. مخصوصا پوست صورت که رد معرض دید همگان می باشد. علاوه بر این، سوزاندن خال ها نمی تواند بسیار عمیق عمل کند و غالبا پاسخگوی خال های سطحی می باشد.

  page1-img4.jpg

  لیزر:
  لیزر کردن خال، در واقع همان سوزاندن خال می باشد. با این تفاوت که اشعه لیزر به بافت پوست آسیبی نمی زند و صرفا رنگدانه های خال را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین خال های برآمده پس از کوتاه شدن و حذف حجم برآ»ده آ«ها، برای از بین بردن نهایی آثار خال، لیزر می شوند. این عمل بسیار کم درد و بدون جراحت می باشد. به هیمن دلیل طرفداران بسیاری دارد و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. برای حذف کامل خال نیاز به چند جلسه لیزر می باشد که قیمت نهایی را نیز تعداد جلسات مشخص می کند. پس از لیزر پوست بسیار حساس می شود و برای جلوگیری از آسیب هیا پوستی نیاز به استفاده از کرم ضدآفتاب و حفظ پوست در برابر اشعه های خورشید می باشد.

  جراحی:
  خال های عمیق و گوشتی غالبا به راحتی قابل حذف نمی باشند. در این موارد باید بوسیله جراحی، خال را از عمق پوست بیرون کشید و محل عمل را بخیه زد. این عمل روشی تهاجمی برای رفع خال می باشد و برای خال های عمیق و گوشتی تنها راه ممکن است. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید توجه داشت که تنها پزشک متخصص و متبهر می تواند این عمل را بدون خطر و به بهترین شکل انجام دهد.
   
 2. Mina Yasi

  Mina Yasi عضو گروه

  با راهكارهايي كه گذاشتي كدارم روش را بهتر ميدانية و اينكه أيا بازگشت دوباره ي ان هست يا نه با تشكررر از مطالب مفيدتون
   
بارگذاری...