رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

خصوصیات یک لبخند زیبا چیست؟

شروع موضوع توسط anahel ‏30/12/17 در انجمن زاویه دار کردن فک و صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. anahel

  anahel عضو گروه

  امروزه داشتن یک لبخند زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس و موفقیتهای شغلی و اجتماعی خواهد شد. در بیشتر افراد خندیدن باعث احساس بهتری خواهد شد. خیلی از افراد به علت داشتن دندانهای نامناسب سعی می کنند خنده خود را با انواع روشها بپوشانند.
  در گذشته زیباسازی لبخند با دندانپزشک خوب در تهران فقط مختص هنرپیشه ها بود، اما امروزه با آمدن مواد و تکنیکهای جدید آن را در دسترس همه قرار داده است. امروزه دیگر زمان حسرت خنده جذاب دیگران را خوردن به پایان رسیده است! الان دیگر زمان این است که شادی خود را با خنده ای زیبا نشان دهید و با اعتماد به نفس به دیگران لبخند بزنید.
  لبخند شما مهمترین جزء ارتباط غیرکلامی شما است و در واقع به دیگران می گوید که شما که هستید. در کوتاه مدت لبخند شما فروشنده شماست. به لبخند خود نمایی سالم و زیبا بدهید، زیرا موقعی که خودتان احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید طبیعتاً مردم نیز جذب آن خواهند شد.

  چگونه می توانیم یک لبخند زیبا داشته باشیم؟

  چه چیزی یک لبخند را زیبا می سازد؟ چگونه بعضی لبخندها پر از اعتماد و زیبایی طبیعی است اما بعضی خسته و نازیبا است؟ چطور دندانها می توانند یک شخص را پیرتر و دیگری را جوانتر نشان دهد؟ چطور یک لبخند می تواند یک شخص را بازنده و دیگری را یک برنده واقعی بسازد که می تواند شغل بهتر و دوستان بیشتری داشته باشد.
  در حالیکه طبیعت با بعضی مهربان بوده ممکن است بفیه اینقدر خوش شانس نبوده باشند که لبخندی زیبا داشته باشند. خوشبختانه ما این اصول طبیعت را فهمیده ایم و می دانیم که چگونه باید یک لبخند نازیبا را به زیبا تبدیل کنیم. موقعیکه هنر، علم و تجربه در دستان یک دندانپزشک متبحر با هم ترکیب شوند نتایج شگفت انگیز خواهند بود.
  لبخند خود را ارزیابی کنید:
  لبخند جذاب از این رو جذاب به نظر می رسد که از اصول بیسیک طبیعت پیروی می کند و زیبایی طبیعی برای چشم خوشایند است. یک دندانپزشک زیبایی خوب در تهران با پیروی از این اصول و مخلوط کردن آن با علم، یک لبحند زیبا را خلق می کند. آشنایی با این اصول و مقایسه آن با لبخند ایده ال به شما کمک می کند که نقایص لبخند خود را متوجه شوید و آن را ارزیابی کنید. جلوی آینه بروید و یا یک عکس از نمای نزدیک خود را در دست بگیرید و مرحله به مرحله با این اصول مقایسه کنید:
  ۱- ابتدا اولین دندانهای پیش خود را نگاه کنید. طول به عرض آنها چگونه است؟ زیادی بلند یا کوتاه است؟ در یک لبخند زیبا نسبت عرض به طول دندان باید حدود ۷۵ تا ۸۰ % باشد. مثلا اگر عرض دندانهای سانترال ۸ میلیمتر است طول آن باید ۱۰ میلیمتر باشد.
  ۲- آیا زاویه قرار گیری دندانهایتان درست است؟ تمام دندانهای قدامی بالا یک شیب ملایم به سمت خط وسط دارند.
  ۳- آیا لبخندتان کاملاً در میان صورت یا دهانتان قرار گرفته است؟ اگر یک خط فرضی از میان دو چشم به زیر بینی، قسمت میان لبها و چانه بکشیم دندانها باید نسبت به این خط قرینه باشند و نباید به چپ یا راست تیلت داشته باشند
  ۴- ایا رنگ دندایتان با یکدیگر یکسان است؟ یا بعضی تیره تر و بعضی دیگر روشن تر هستند؟
  ۵- به دندانهای خود در حالت استراحت یا لبخند کم دقت کنید. معمولاً حدود ۲ تا ۴ میلیمتر از دندانهای قدام بالا دیده می شود. با افزایش سن به علت شل شدن عضلات لب از این مقدار کاسته شده و مقدار بیشتری از دندانهای قدام پایین دیده خواهند شد.
  ۶- لثه ها مثل یک قاب دندانها را در برگرفته اند. در یک لبخند زیبا، لثه ها باید در دو سمت تقارن داشته باشند نه اینکه در یک قسمت کوتاه و در قسمت دیگر بلند باشد.
  ۷- در یک لبخند زیبا حدود ۱ تا ۳ میلیمتر از لثه ها دیده می شود. زیادتر یا کمتر بودن این مقدار از جذابیت لبخند خواهد کاست. زیادتر دیده شدن لثه ها منجر یه حالتی خواهد شد که به آن خنده لثه ای یا gum smile گفته می شود که در مورد آن و درمانهای آن به طور مفصل در سایت توضیح داده شده است.
  ۸- آیا بین دندان هایتان فاصله وجود دارد؟ به این فاصله دیاستم گفته می شود.
  ۹- اگر لبه دندانهای قدامی را بهم وصل کنیم خط فرضی پدید می آید که به ان smile line یا خط لبخند می گویند. این خط باید با انحنای لب پایین در حالت استراحت یا لبخند کم موازی باشد.
  ۱۰- اگر خطی افقی که از سطح جونده دندانهای چپ و راست بگذرد را در نظر بگیرید، این خط باید با خطی افقی که از مردمک چشم ها می گذرد در حالت ایستاده موازی باشد.
  ۱۱- فاصله بین دو دندان در سطح جونده از قدام به خلف بزرگتر می شود و باید مثلثی شکل باشد.
  ۱۲- آیا دندانهای شما از نسبت طلایی تبعیت می کنند؟ این نسبت در طبیعت در ساختمانهای قدیمی و در تمام چیزهایی که دارای هارمونی هستند رعایت شده است.
  این نسبت بیان می کند که هر دندانی که از خط وسط دور می شود باید عرضی معادل ۲/۳ دندان قبل خود را داشته باشد. یعنی اگر عرض دندان سانترال ۱٫۶ باشد عرض دندان لترال باید۲/۳ آن یعنی ۱ و عرض دندان نیش ۲/۳ لترال یعنی ۰٫۶ باشد.
  ۱۳- وجود ترمیم های آمالگام قدیمی باعث ایجاد یک سایه تیره در دندان می شوند و از زیبایی آن می کاهند.
  ۱۴ -وجود ترمیم های و روکش های قدیمی معمولاً به علت شکستن، لب پر شدن، تغییر رنگ و یا دیده شدن فلز در طوق دندان به علت تحلیل لثه، نمای نازیبایی ایجاد می کنند.
  زمانیکه از قوانین طبیعت پیروی کنیم و آن را با مزایای علم مدرن ترکیب کنیم معجزه به وقوع می پیوندد و بزرگترین معجزه، زندگی است، زمانیکه به علت بازگشت اعتماد به نفس تغیر کند و دیگران به علت نوع احساسی که به خود دارید جذب شما شوند. به زندگی خود درخشندگی، زیبایی و سلامت هدیه بدهید، شما لایق آن هستید.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/18
 2. dermo

  dermo عضو گروه

  فرنکتومی چیست ؟


  فرنکتومی عمل جراحی ساده‌ای است که برای برداشتن فرنوم دهان انجام می‌شود. فرنوم یا بند اتصالی عضلانی بین دو بافتی است که در سمت داخلی گونه‌ها و لب‌ها و داخل دهان و لثه‌ها قرار دارد. فرنوم داخل دهان در دو نوع بند لب (فرنوم لبی) و بند زیر زبان (فرنوم زبانی) وجود دارد.


  [​IMG]
  زبانی یا لبی یک جراحی سرپایی است که در کلینیک‌های پیشرفته دندانپزشکی قابل انجام است. اگر نوزاد نتواند سینه مادر را نگه دارد، جراحی فرنوم باید بلافاصله پس از متولد شدن نوزاد در همان بیمارستان محل زایمان انجام ‌شود تا مشکلی برای تغذیه نوزاد پیش نیاید. پس از مدتی هنگامی که کودک شروع به حرف زدن کرد، باید برای انجام جراحی فرنکتومی به متخصص گفتاردرمانی یا متخصص ارتودنسی مراجعه نمود. عمل جراحی فرنوم گاهی در سنین بالاتر و دوران بلوغ در زمان شروع ارتودنسی و یا بهره‌گیری از درمان‌های پروتز و یا پریودنتال انجام می‌شود. البته منظورمان این است که تمام بندهای زیر زبان به درمان نیاز دارند. ضرورت جراحی فرنوم پس از بررسی دقیق مزایا و معایب عمل تعیین می‌شود. اگر فرنولوم به نحو نامناسب یا در نقطه‌ای بسیار پایین به لب بالا متصل باشد، فاصله بین دو دندان قدامی فک بالا زیاد می‌شود.


  انواع فرنکتومی


  فرنوم‌های متعددی در بدن انسان وجود دارد که تعدادی از آنها در دهان و حتی در ناحیه تناسلی قرار دارد. اما زمانی که صحبت از فرنکتومی است، فقط دو یا سه فرنوم مد نظر است. جراحی فرنوم هر سه مورد به روشی مشابه اما برای برطرف کردن مشکلاتی متفاوت انجام می‌شود.


  [​IMG]  فرنکتومی لب بالا


  فرنکتومی لب غالباً بر روی فرنومی انجام می‌شود که لب بالا را به فک بالا متصل می‌کند، مشکل با رشد کردن لثه‌ها و دندان‌های کودک مشخص می‌شود که عموماً اما نه لزوماً زیبایی است. اگر بند لب بیش از حد کوتاه یا سفت باشد، چند مشکل رایج پیش می‌آید. نخست این که بافت رباط به سمت دو دندان قدامی بالا کشیده می‌شود و باعث فاصله بین این دندان‌ها (دیاستم) می‌شود. به علاوه چون حرکت لب بالا محدود شده است، کودک نمی‌تواند دهان را کامل ببندد و دهان همیشه به نظر باز می‌آید. در این حالت کودک از راه دهان تنفس می‌کند و در نتیجه استنشاق از بینی و رشد فک و شکل‌گیری راه‌های عبور هوا به خوبی انجام نمی‌شود. تحلیل لثه نیز یکی از عوارض بند لب است.


  فرنکتومی بند زبان


  فرنوم زبان، بند سفت و کشیده‌ای زیر زبان است که حرکت زبان را در حالت استراحت و قرار گرفتن روی کف دهان محدود می‌کند. انعطاف‌پذیری در اکثر افراد آن‌قدر هست که زبان حرکت کافی برای صحبت کردن و غذا خوردن را داشته باشد. اما اگر بند زبان بسیار کوتاه یا سفت باشد، زبان به کف دهان می‌چسبد. و اصطلاحاً مشکل “زبان گره خورده” پیش می‌آید که عوارض متعددی را به دنبال دارد. اگر زبان بیش از حد پایین باشد، مانع از رشد صحیح فک در کودکان می‌شود و در درازمدت باعث مشکلات مربوط به نامرتبی دندان‌ها می‌شود. دیگر پی‌آمد زبان گره خورده آپنه یا وقفه تنفسی در خواب است. عارضه دیگر این است که زبان نمی‌تواند فشار کافی را هنگام بلع به کام یا سقف دهان وارد کند و در عوض زبان بین دندان‌ها قرار می‌گیرد و به مرور مانع بسته شدن بین دندان‌ها و دهان می‌شود. آخرین عارضه ناشی از زبان گره خورده مشکلات گفتاری و نوک زبانی حرف زدن است.


  [​IMG]  دو فاکتور تغذیه و گفتار اهمیت عمل فرنکتومی را مشخص می‌کند. در صورتی که پزشک گره فرنوم زبانی یا لب را برای نوزاد شما تشخیص داده است، نگران نباشید! با یک عمل ساده می‌توان این مشکل را حل کرد.
  [​IMG]
  متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند. ایشان می‌توانند جراحی فرنکتومی را برای نوزادان و بزرگسالان انجام دهند. همچنین با انجام معاینات لازم، متوجه سایر مشکلات احتمالی می‌شوند و می‌توانند به موقع آن‌ها را حل کنند. برای رزرو نوبت ویزیت یا مشاوره با دکتر سزاوار می‌توانید از طریق سایت ایشان اقدام کنید
   
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - خصوصیات لبخند زیبا
 1. anahel
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  801