رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

تاثیر واکسن گارداسیل بر مبتلایان زگیل تناسلی و ویروس HPV

شروع موضوع توسط ghazaldarman ‏18/5/21 در انجمن لیزر موهای زائد صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. ghazaldarman

  ghazaldarman عضو گروه

  [​IMG]
  یکی از بیماریهای بسیاری رایج، که شیوع گسترده آن نگرانی های بسیاری را در جامعه پدید آورده زگیل تناسلی است. ویروس این بیماری به شدت مسری است و می تواند با اولین تماس جنسی منتقل شود.
  زگیل تناسلی از این منظر خطرناک است که در دراز مدت ممکن است به سرطان های خطرناکی نظیر سرطان دهانه رحم تبدیل شود. اما خبر خوب این است که این بیماری قابل پیشگیری است، و دانشمندان توانستند با ابداع واکسنی تحت عنوان گارداسیل از بروز این عارضه پیشگیری نمایند. با ما همراه باشید تا بتوانید از واکسن گارداسیل آگاهی کامل را کسب نمایید.
  ماهیت واکسن گارداسیل
  این واکسن محلولی حاوی راتی شبیه ویروس پاپیلومای انسانی است، این ذرات از دیواره خارجی ویروس مشتق می شود و فاقد ویروس زنده است، از همین روی در فردی که این دارو را دریافت نموده، بیماری ایجاد نمی کند.

  موارد مصرف واکسن گارداسیل
  واکسن گارداسیل اولین واکسن مورد تایید سازمان FDA برای پیشگیری از نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی است. این دارو قابل تزریق هم برای زمان و هم برای مردان بوده و می تواند از ابتلا به ۴ نوع خطرناک این ویروس شامل انواع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ که عامل زگیل تناسلی و سرطان است پیشگیری نماید.

  ویروس پاپیلومانی انسانی دارای بیش از ۲۰۰ نوع مختلف است، ولی تنها دو نوع ۱۶ و ۱۸ این ویروس عامل بیش از ۷۰ درصد سرطان های دهانه رحم شناخته می شود،؛ همچنین دو نوع ۶ و ۱۱ عامل بیش از ۹۰% زگیل های تناسلی است. با تزریق این واکسن می توان از این بیماری ها پیشگیری نمایید. به علاوه تزریق این دارو در پیشگیری از زگیل مقعدی در مردان همجنس گرا نیز موثر است.

  تاثیر واکسن گارداسیل بر ویروس hpv
  [​IMG]

  بررسی های انجام گرفته در رابطه با تاثیر این دارو نشان داده، تزریق آن تا حدود ۱۰۰% در پیشگیری از تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم و نیز پیشگیری از ضایعات پیش سرطانی واژن، مهبل و زگیل های تناسلی با منشاء انواع ۶ و ۱۱ موثر است.

  تاثیر واکسن HPV و گارداسیل در افراد مبتلا به زگیل تناسلی
  بهتر است در این باره با پزشک مشورت نمایید. زیرا حتی در صورتی که به یکی از انواع این ویروس مبتلا باشید، تزریق واکسن می تواند از ابتلا به ۳ نوع دیگر پیشگیری نماید.

  تاثیر واکسن HPV یا گارداسیل در پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی
  تحقیقات نشان داده تزریق واکسن HPV تا حد قابل توجهی در پیشگیری از ابتلا به زگیل ها تناسلی با منشاء ویروس نوع ۶ و ۱۱ که عامل اغلب زگیل های تناسلی است، موثر خواهد بود.

  سن تجویز واکسن گارداسیل
  بهترین سن برای تجویز و دریافت واکسن گارداسیل قبل از سن شروع فعالیت های جنسی است. در واقع تاثیر آن در زمانی که هنوز فرد در معرض بیماری جنسی نظیر زگیل تناسلی قرار نگرفته بیشتر است و بعد از آن میزان تاثیر گذاری کاهش پیدا می کند. سن تزریق برای دختران از سن ۱۱ سالگی شروع می شود و امکان تزریق تا سن ۲۶ سالگی نیز وجود دارد. پسران نیز می توانند از سن ۱۱ سالگی تزریق را شروع نمایند و تا سن ۲۱ سالگی نیز موثر خواهد بود. لازم به ذکر است همه افراد حتی در سنین بالاتر نیز می توانند این واکسن را دریافت نمایند اما همان طور که ذکر شد، تاثیرگذاری آن با افزایش سن کاهش پیدا می کند.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏31/7/21