رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

برجستگی بينی يا پروجكشن در جراحی بينی

شروع موضوع توسط saranaderi ‏14/1/18 در انجمن پزشک و متخصص زیبایی

بارگذاری...
 1. saranaderi

  saranaderi عضو گروه

  جهت مشاوره زیبایی پوست و مو و لاغری تماس بگیرید.
  در بيني انسان برجستگي بيني مسئله مهمي است و اگر لازم باشد بايد آن را افزايش يا كاهش داد. منظور از برجستگي، همان فاصله نوك بيني از صورت شخص مي باشد؛ اين فاصله همان ارتفاع يا برجستگي است.اگر بيني را يك مثلث قايم الزاويه فرض كنيم وتر آن حدود پنج سانتي متر بايد باشد، ضلع مقابل وتر حدود چهار سانتي متر و قاعده كه همان پروجكشن يا ارتفاع منظور ما است حدود سه سانتي متر است كه اگر بيش از اين مقدار باشد منظور حدود قاعده بيني از نماي كنار است يعني پروجكشن بيني زياد است و اگر كمتر باشد يعني پروجكشن كم است.اصلاح هر كدام راه حل هايي دارد. مثلاً براي اصلاح پروجكشن وقتي زياد است جراح ممكن است دام يا قله را ببرد و مقداري از آن را بردارد يا از غضروف لترال تحتاني مقداري بردارد و ايجاد روتاسيون يا چرخش كند يا از غضروف كروراي داخلي كمي بر دارد. به هر حال هر كدام راه كار خود را دارد و وقتي پروجكشن يا ارتفاع كم است به قولي بايد چيزي به ارتفاع افزود كه با قرار دادن گرافت روي نوك بيني انجام مي شود.
  [​IMG]
  تنفس امر مهمي در بيني است. يك ارتباط واضح با ميزان روتاسيون يا بالا بودن نوك بيني و بهبود تنفس وجود دارد. اكثر بيني ها نرمال پروجكشن هستند و نياز به دستكاري ارتفاع ندارند ولي جراح بيني بايد يادش باشد هر بخيه يا سوچوري كه ميزند مي تواند روي ارتفاع و كاهش يا افزايش آن تاثير بگذارد.بيني هاي گوشتي و با پوست ضخيم بهتر است كمي با پروجكشن و بر جستگي بيشتر عمل شوند زيرا به بيني نوك بيشتري مي دهد و اصلاح دقيقتري از نوك يا تيپ بيني مي كند. بيني هاي معمولي عموماً احتياج به دستكاري زياد ارتفاع ندارند و ارتفاع خودشان معمولاً خوب و نرمال و كافي است. يكي از روشهايي كه كاملاً مرسوم است، روش جراحی زیبایی بینی باز يا اپن است در جراحي باز تمام حيطه نوك بيني كاملاً دقيق ديده مي شود و جراح احاطه كامل به ارتفاع و ميزان چرخش نوك بيني و پروجكشن و برجستگي بيني دارد. در نتيجه نتايج بسيار زيباتر از نتايج كلوز يا بسته است.همين جا بايد ياد آوري كنم اخيراً عده اي با كلاه برداري از مردم اقدام به قالب سازي از بيني و مثلاً ارايه قالب بعد عمل به بيمار مي كنند مردم عزيز و خوانندگان گرامي بدانند قطعاً اين روشها دروغ است و اصلاً هيچ مجمع علمي قالب گيري را تاييد نمي كند و درست نميداند .
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/10/18
  anahel از این پست تشکر کرده است.