رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

با جراحی کدام عیب های بینی زیبا می شوند؟

شروع موضوع توسط anamehr ‏4/3/18 در انجمن عمل بینی-جراحی بینی

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. anamehr

  anamehr عضو گروه

  جراحی بینی یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین 5 جراحی پلاستیک به شمار می آید اما ممکن است در مواقعی علاوه بر این که عیب های بینی را برطرف نکند هماهنگی صورت را نیز بر هم بزند و یا باعث بد فرمی بینی شود .
  تغییرات شکل و اندازه بینی تأثیر بسیار زیادی بر ظاهر و تعادل ویژگی های صورت می تواند داشته باشد.
  جالب است بدانی آمار عمل زیبایی بینی در ایران 7 برابر بیشتر از دیگر مردم جهان است که 50 درصد این آمار کسانی هستند که بینی آن ها نیازی به جراحی ندارد.طبق تحقیقات انجام شده بیش از 80 هزار نفر سالانه جراحی بینی انجام می دهند.طبق گفته روانشناسان بسیاری از افراد مراجعه کننده به دلیل نگاه غیر واقعی و یا حتی بیمارگونه به نا زیبایی بینیشان مراجعه میکنند و به همین دلیل است که برخی افراد پس از جراحی به نتیجه دلخواه خود نمیرسند ودر نتیجه عمری با عدم رضایت از بینی زندگی میکنند یا اقدام به عمل مجدد بینی می کنند.
  اگر تصمیم به عمل زیبایی دارید بهتر است بدانید کدامیک از عیب های بینی با جراحی برطرف می شود
  بینی پهن:
  برای رفع پهنی بینی و کوچک کردن بینی های پهن دکتر جراح بینی جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی چاره دیگری ندارند .در برخی مواقع با جراحی این مشکل رفع می شود ولی در همه موارد اینگونه نیست.بنابر این اگر برای پهنی بینیتان مراجعه میکنید باید دعا کنید شانس با شما یار باشد.در این جراحی برای رفع پهنای بینی باید از پره های بینی برداشته شود و عضلات زیادی از بینی قطع می شود که این کار ممکن است به سلامت بینی آسیب بزند.
  نتیجه جراحی:
  برای نزدیک کردن پایه های بینی باید شرایط تنفس بیمار در نظر گرفته شود زیرا نزدیک کردن بیش از اندازه پایه بینی ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی برای بیمار شود و حتی اگر انجام شود ممکن است صد درصد موفقیت آمیز نباشد
  بینی قوزدار:
  قوز بینی از بارزترین عیب های بینی است که این عیب تا حدود زیادی در جراحی بینی رفع می شود بنابراین نگران قوز بینی تان نباشید.قوز بینی بر اثر شکستگی در تصادف و یا حوادث دیگر به وجود می آید و یا از والدین به ارث می رسد.این عیب بینی در همه موارد قابل برطرف شدن است اما لازم است تعریف درستی از برطرف شدن قوز بینی قبل از انجام جراحی پیدا کنید.اگر قوز بینی بسیار زیاد باشد متخصص نمی تواند بیش از اندازه بینی را دستکاری و بینی بزرگ را بیش از اندازه کوچک کند.
  نتیجه جراحی:
  گاهی عیب بینی فقط مشکل قوز نیست و عیب های دیگری مثل کوتاهی استخوان بینی نیز دارد.در این مواقع لازم است برای هماهنگی بینی با چهره و ایجاد تناسب عمل های دیگری نیز روی بینی انجام شود.
  بینی نا متقارن:
  دلیل نا متقارن بودن بینی می تواند جراحی های اشتباه قبل باشد و یا ارثی باشد.
  تناسب بین محور بینی و پره های بینی کمک می کند که با کم و یا زیاد کردن محور و پره های بینی این مشکل برطرف شود اما در همه مواقع چنین نیست و گاهی شبیه کردن دو طرف بینی به دلیل اینکه یکی از پره های بینی قوس بیشتری دارد و هر دو پره بر یک محور نیستند کار دشواری است.
  نتیجه جراحی:
  میتوان گفت همه بینی ها عدم تقارن دارند و درصدی از این غیر متقارن بودن طبیعی است.بنابر این بینی هایی نیاز به جراحی دارند که عدم تقارن در آن ها شدید است و باید به این نکته توجه کنید که این عدم تقارن در هیچ موردی به طور صد در صدی اصلاح نمی شود.منبع:دکتر جراح بینی
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏29/3/18
  anahel و saranaderi از این پست تشکر کرده اند.
بارگذاری...