رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

ایمپلنت یا کاشت دندان

شروع موضوع توسط t.akbari2191 ‏10/4/18 در انجمن ایمپلنت و کاشت دندان

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. t.akbari2191

  t.akbari2191 عضو گروه

  [​IMG]

  ایمپلنت یا کاشت دندان بهترین روش برای جایگزینی دندانهای از دست رفته است .این درمان دارای سابقه حدود ۵۰ ساله بوده ودر طی این زمان دچار تغییرات وتحولات بسیاری گشته است.بعضی از اصولی که ۳۰ سال پیش در درمان ایمپلنت ضروری بود امروزه بی معنیست.درمان ایمپلنت اگر بر اساس اصول علمی و بطرز صحیحی انجام پذیرد به نسبت سایر درمانهای دندانپزشکی دارای بیشترین درصد موفقیت و کمترین عوارض می باشد.
  ایمپلنت چیست؟

  از بین رفتن دندان یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد با بالا رفتن سن با آن مواجه می شوند و پیدا کردن جایگزینی برای دندان های از دست رفته از هزاران سال پیش ذهن بشر را به خود مشغول کرده بود و روش های گوناگونی نیز مورد آزمایش قرار گرفت تا اینکه دکتری سوئدی به نام Branemark موفق به عرضه ایمپلنتی به عنوان جایگزین برای ریشه شد که این ایمپلنت از جنس تیتانیوم بود و پس از آن همه پیشرفت های علم به فرم و سطح ایمپلنت معطوف شد. در سال های اخیر عمل ایمپلنت توسط دندان پزشکان کمی انجام می گرفت و عملی لوکس برای افراد خاص بود اما امروزه با گسترش علم و ساده تر شدن انجام ایمپلنت این عمل همگانی شده است.
  ایمپلنت پین های باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می شود و جنس این ایمپلنت ها از تیتانیوم خالص است که دندان متحرک به این ایمپلنت ها متصل می شوند.ترمیم و رشد استخوان اطراف ایمپلنت حدود ۳ تا ۶ ماه زمان می برد. میزان استخوان در دسترس و میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن درانتخاب ایمپلنت در نظر گرفته می شوند.ایمپلنت انواع پیچ دار و بدون پیچ دارد که با توجه به میزان سختی استخوان فک انواع آن انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین در صورت در دسترس نبودن استخوان کافی در مواقع خاص از دیگر نقاط مقداری استخوان پیوند زده می شود.ایمپلنت شکلی همانند ریشه طبیعی دندان دارد و ایمپلنت را می توان پس از گذشت مدت طولانی و یا بلافاصله پس از کشیدن دندان جایگزین کرد اما توصیه می شود بلافاصله پس از کشیدن دندان ایمپلنت جایگزین شود زیرا ممکن است دندان های کناری کج شود و توانایی جویدن کاهش یابد. همچنین امکان تحلیل رفتن استخوان وجود دارد. برای استفاده از ایمپلنت پس از مدت زمان طولانی به دلیل اینکه استخوان کمتری در دسترس است استفاده از ایمپلنت کوچکتر و استوانه ای پیشنهاد می شود. پس از انجام معاینات توسط دندان پزشک اطلاعاتی درباره تعداد دندان های طبیعی و موقعیت دندان های طبیعی و شرایط استخوان فک و شرایط لثه بررسی می شود و نوع ایمپلنت دندانو موقعیت مناسب برای گذاشتن آن توسط پزشک تشخیص داده می شود.
  ایمپلنت از دو قسمت تشکیل می شود:قسمتی که درون استخوان فک قرار داده می شود و به آن فیکسچر گفته می شود و قسمتی که روی آن قرار داده می شود و اباتمنت گفته می شود که در نهایت روکش چینی که فرم دندان را دارد روی آن قرار داده می شود.
  استفاده از جراحی ایمپلنت برای هر شخصی که به هر دلیل دندان خود را از دست داده مناسب است.دندان ممکن است بر اثر تصادف یا پوسیدگی و بسیاری از عوامل دیگر از دست رفته باشد.
  این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود و در مطب پزشک و توسط دندان پزشک باید انجام گیرد.
  آندواستیل و ساب پریواستیل دو نوع از ایمپلنت است که به دلیل کم دوام بودن ایمپلنت ساب پریو استیل در مقایسه با ایمپلنت آندواستیل امروزه از کاشت ایمپلنت آندواستیل استفاده می شود.همچنین امروزه مینی ایمپلنت های ساخته و استفاده می شود که موقتی بوده و برای جا به جایی دندان به جای مناسب در ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرد که پس از جا به جایی دندان به جای مناسب این ایمپلنت ها از دندان خارج می شوند.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/4/18
بارگذاری...