رد اعلامیه
به مشاور زیبایی انجمن پوست ایران خوش آمدید. برای استفاده از کلیه امکانات انجمن ثبت نام کنید یا وارد شوید. لطفا سوالات خود را زیر قسمت مربوطه مطرح نمایید و منتظر پاسخ متخصصین باشید. جهت آشنایی بیشتر می توانید راهنمای کار با انجمن را بخوانید. با سپاس

آنچه باید درباره کامپوزیت بدانید:

شروع موضوع توسط anahel ‏30/12/17 در انجمن زاویه دار کردن فک و صورت

تزریق چربی | کاشت مو | هایفوتراپی | کاشت ابرو | تزریق ژل | پلکسر
بارگذاری...
 1. anahel

  anahel عضو گروه

  [​IMG]

  آنچه باید درباره کامپوزیت بدانید  از محبوب ترین روش های ایجاد زیبایی در صورت و لبخند دندانپزشکی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. از ونیر کامپوزیت دندانی می توان به عنوان یکی از روش های زیبایی دندان نام برد که درباره آن در ادامه مقاله توضیح می دهیم.

  کامپوزیت چیست؟

  اخیرأ در ساخت مواد دندان پزشکی پیشرفت هایی صورت گرفته که امکان درمان دندان های شکسته و بد رنگ و بد فرم که برای ما یک رویا بود را فراهم می کند. یکی از این مواد که امروزه کاربرد فراوانی دارد کامپوزیت است.
  کامپوزیت موادی است خمیر مانند که برای رفع پوسیدگی دندان و برای ترمیم دندان استفاده می شود.
  مواقعی که کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد:

  برای برداشتن پوسیدگی دندان و ترمیم دندان و یا زیبایی دندان از کامپوزیت استفاده می شود.
  مواقعی که نمی توان از کامپوزیت استفاده کرد:

  در بعضی مواقع با توجه به چگونگی قرار گرفتن دو فک و دندان ها روی هم نمی توان از کامپوزیت استفاده کرد که در این مواقع ارتودنسی را پیشنهاد میکنیم.
  برای درمان زیبایی چگونه از کامپوزیت بهره مند شویم؟

  برای دندان هایی که از آن ها به درستی مراقبت نشده مثلأ لب پر شدن دندان بر اثر زیاد خوردن تخمه از کامپوزیت استفاده می شود. به این گونه که گوشه های دندان با مواد هم رنگ ترمیم می شود. از کاپوزیت برای کارهای زیبایی مثل تغییر رنگ و فرم دندان نیز استفاده می شود.

  بهترین برند های کامپوزیت:

  از ایویکولار آی پی اس میتوان به عنوان بهترین برند کامپوزیت نام برد. کازمادنت و اولترادنت انواع دیگر کامپوزیت می باشند و همچنین در استحکام و رنگ پذیری دیسک های پرداخت اهمیت زیادی دارند. دیسک کازمادنت در رنگ های مختلف و دیسک بیسکو بهترین نوع دیسک ها هستند که در هر کامپوزیت قیمت دیسک ها متفاوت است.
  معایب کامپوزیت:

  در استفاده از کامپوزیت به دلیل تراشیدن دندان ممکن است به مینای دندان آسیب برسد که این از عیب های کامپوزیت می باشد، بنابراین سعی کنیم سلامت دندان را فدای زیبایی دندان هایمان نکنیم.
  عوارض کامپوزیت:

  در روش کار گذاشتن ونیر کامپوزیت، لثه بیش تر از دیگر نقاط دهان در معرض آسیب قرار دارد و اگر کامپوزیت به درستی روی دندان قرار نگیرد اولین آسیب را به لثه می زند و افرادی که کامپوزیت دندان انجام می دهند باید توجه داشته باشند که در صورت مشاهده تورم در لثه شان باید به پزشک متخصص لثه یا متخصص زیبایی مراجعه کنند و سریعأ اقدام به درمان لثه کنند.
   
  آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/9/18
بارگذاری...