میکرونیدلینگ چیست؟

شروع موضوع توسط somayeh ‏29/1/17 در انجمن میکرونیدلینگ

 1. somayeh

  somayeh Administrator

  میکرونیدلینگ
  میکرونیدلینگ یا کلاژن تراپی همان سوزن درمانی روشی بی درد جهت از بین بردن لک ، کک و مک ، اسکار های سوختگی ، چین و چروک و شفافیت پوست استفاده می شود. اساس کار این روش ایجاد خراش های سطحی روی پوست به عنوان محرکی برای فعال کردن بدن و کنترل کردن آسیب های پوست با سوزن های ریز به قطر 3/0 تا 5/0 میلی متر است. در این روش افزایش میزان کلاژن سازی در سطح و لایه های عمقی پوست افزایش می یابد.

  این خراش های ایجاد شده توسط عصب های عروقی و عصب های کلاژن بهبود و سفت می شوند.

  این روش در درمان و پاکسازی پوست از اسکار ، منافذ پوستی ریز و خطوط استریا کاربرد دارد.

  تعداد تماس های سوزن با سطح پوست توسط پزشک تشخیص و تجویز می شود. برای پوست های مختلف از دستگاه هایی با سرعت حرکت سوزن، عمق نفوذ و قطر آن براساس تجویز پزشک استفاده می شود.

  از کرم های موضعی با تجویز پزشک جهت جلوگیری از درد می توانید استفاده کنید. همانطور که گفته شد اساس کار این روش تحریک بافت لایه های زیرین پوست برای تولید کلاژن توسط ترمیم پوست است.

  برای درمان بیماری های مختلف ممکن است به چندین جلسه درمان با این روش نیاز باشد. برای متعادل کردن چربی پوست و از بین بردن آکنه به 4 جلسه درمان نیاز است. برای درمان آکنه های عمیق و خطوط استریا نیاز به جلسات بیشتری است.

  برای دریافت نتیجه بهتر می توان در کنار این روش از روش های دیگر مانند سرم های برطرف کننده چین و چروک و یا کلاژن استفاده کرد.
   
 2. mahhnaz s

  mahhnaz s New Member

  برای تمام افرادی که سابقه حساسیت به موادی که در این روش استفاده می‌شود یا سابقه جوشگاه‌های گوشتی (کلویید و جوشگاه هیپرتروفیک) دارند و کسانی که به سرطان پوست، اختلال‌های خونی و انعقادی، دیابت، بیماری صرع و تشنج، اختلال سیستم ایمنی، عفونت‌ حاد یا تبخال فعال مبتلا هستند، نباید از روش میکرونیدلینگ استفاده شود. ضمن اینکه اگر بیمار، سابقه انجام رادیوتراپی در محل انجام میکرونیدلینگ یا خال‌های بزرگ و زگیل در محل داشته باشد، بازهم کاندید مناسبی برای به کار بردن این روش محسوب نمی‌شود. برای خانم‌های باردار و شیرده و افرادی که به‌تازگی لیزر یا لایه‌برداری پوست در همان محل میکرونیدلینگ داشته‌اند هم این روش درمانی مناسب نیست.
   

این صفحه را به اشتراک بگذارید